treningovy plan

Všetko o behu, rýchlej chôdzi a ak chcete aj iných vytrvalostných športoch ;)

Moderátori: Italiano, mireceq, erik209

treningovy plan

Odoslaťod thundabird » Št Máj 22, 2008 11:16 pm

zdravim,

v poslednych rokoch som sa pokusal v lete behat, nikdy mi to extra dlho nevydrzalo. Na VS som prakticky prestal so sportom (obcas futbal) a hned sa to prejavilo...kondicka nulova, prechladol som len co ma ofukol vietor. Teraz zacinam znova (dufam, ze vydrzim) a uz beham 3. tyzden. Beham s kamaratom a jeho otcom, u nich je priorita schudnut, u mna kondicka, pretoze nemam velmi z coho zhadzovat. A teraz to hlavne: skuste posudit nas treningovy program a pripadne poradit, ake zmeny v nom urobit ak chceme 1, zhodit 2, ziskat kondicku.
Vyzera to asi takto:
bezi sa 3x do tyzdna (podla moznosti po-str-pia), polna cesta - rovina na jednom useku s miernym prevysenim
1.tyzden - 2min beh-1min rychla chodza 3 opakovania -teda 2+1+2+1+2+1 (mozno to je malo, ale treba zacat pomaly)

2.tyzden - 4+2+4+2+4+2

3.tyzden - 6+3+6+3+6+3

4.tyzden - 10+5+10+5+10+5

Momentalne sme v 3. tyzdni a 4.t s desiatkou vyzera na dost velky skok, tak sme sa rozhodli, ze zabehneme este jeden tyzden 6ky. Moj navrh je po prvom tyzdni desiatok postupne skratit prestavky a behat v kuse. Takze zopakujem otazku: treba to nejako upravit s ohladom na chudnutie/kondicku? Alebo mozeme bezat rovnake intervaly, len ja nasadim kvoli kondicke rychlejsie tempo?

sorry, ze som sa az tak rozpisal, ale je to moj prvy prispevok :D
Vdaka za vsetky rady a postrehy.
thundabird
Čitateľ
Čitateľ

Založený: Št Máj 22, 2008 11:02 pm

Re: treningovy plan

Odoslaťod erik209 » Pi Máj 23, 2008 8:03 am

v podstate trening a schudnutie a trening na kondicku pre cloveka s takmer nulovou kondickou(predpokladam) je dost podobny. snzte sa bezat v miernom, dtrednom tempe)pulz oklo65 maxima) aspon 20- 30 neskor viac minut. ak uz nevladzete udrzat dane tempo tak prejdite do rychlej chodze a potom znova beh
trenjte aspon 2 - 3 x do tyzdna neskor aj 4
posupne predlzujte dlzku behu
ty potom, ked uz vydrzids behat v kuse takych 35-40 min na 65% frekvencii zacni postupne zrychlovat tempo, pripadne si niekedy daj kratsi beh okolo 3-4 km ale v rychlom tempe, mozes zaradit aj intervalovy trening napr. 6x400 m v asi90%tempe a rob aj doplnkove sporty.... aby sa kondicka zlepsovala
im na schudnitie staci behavat tych 30 min v str .tempe ale mozu trening tiez trocha obmenit aby si organizmus prilis nezvykol
v sporte sa vacsina veci da vysvetlit pomocou fyziky a chemie a na ten zvysok je tu psychologia sportu....
III svetova vojna bude najhorsia....nastastie bude posledna.....
Obrázok používateľa
erik209
čestný člen
čestný člen

Založený: Ne Jan 21, 2007 7:41 pm

Re: treningovy plan

Odoslaťod zse » Pi Máj 23, 2008 11:30 am

treningový plán može byť len by som nezvyšoval čas na chodzu - uvádzam príklad z webu podľa ktoreho som zacinal:

Week Day 1 Day 2 Day 3
1 5/1 x5 = 30 5/1 x5 = 30 5/1 x5 = 30
2 3/1 x5 =20 5/1 x5 = 30 5/1 x5 = 30
3 6/1 x4 = 28 6/1 x4 = 28 6/1 x4 = 28
4 3/1 x5 =20 5/1 x5 = 30 5/1 x5 = 30
5 7/1 x4 =32 7/1 x4 =32 7/1 x4 =32
6 3/1 x5 =20 5/1 x5 = 30 6/1 x4 = 28
7 8/1 x3 =27 8/1 x3 =27 8/1 x3 =27
8 3/1 x5 =20 6/1 x4 = 28 8/1 x3 =27

vysvetlenie napr 5/1x5 znamena 5 min behu 1 min chodza zopakovat 5x
zse
Mierne pokročilý
Mierne pokročilý

Založený: St Feb 13, 2008 7:42 am

Naspäť na BEH a behanie

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

200 najnovšie...

nové správy

Vyšúchané semenníky od stehien
Herusoji: I bring this information to be disclosed to others, perceived to be highly profitable.

Zmenšenie
Herusoji: What if I need more I need to do.

Osobný tréner domov
trenerdodomu.sk: Ide o tréning s osobným trénerom v pohodlí vášho domova, v kancelárii alebo vonku na čerstvom vzduchu. Zameriavame sa hlavne na ľudí, ktorí nemajú dostatok voľného času, matky na materskej a ľudí, ktorí nemajú radi fitness centrá. viac info na: http://www.trenerdodomu.sk/ Video: https://www.youtube.com/watch?v=Zx_6-eo8zfg

Vyskúšajte Osobného Trénera do domu
trenerdodomu.sk: Ide o tréning s osobným trénerom v pohodlí vášho domova, v kancelárii alebo vonku na čerstvom vzduchu. Zameriavame sa hlavne na ľudí, ktorí nemajú dostatok voľného času, matky na materskej a ľudí, ktorí nemajú radi fitness centrá. Ponúkame: -Funkčný tréning -Rozvoj všetkých pohybových...

Chudnutie + nárast sily
Bilingo: Zdravím, hľadal som v tejto sekcii odpovede, no na to čo sa pýtam som tu nenašiel. Takže, začal som chudnúť niekedy v marci tohto roku na počiatočnej váhe 105kg, obvod pásu 115cm a hrudník 110cm. Začal som chudnúť úpravou stravy...

Výživové doplnky
mimol: Ak si chudy typ postavy skus napriklad tento protein http://doplnky-fitness.sk/protein/do-70/bsn-dessert-630g Je to protein s postupnym uvolnovanim.

Doplnky k bojovému umeniu?
mimol: K bojovemu sportu nepotrebujes ani tak protein ako spravnu vybavu,najma suspenzor http://doplnky-fitness.sk/pomocky-pre-bojove-sporty/suspenzor-pk-800-04

Ako môžem znížiť nadváhu
mimol: Ahoj, mne pri chudnuti pomohlo, ked som sa vela hybala, vela sportovala a obmedzila sladksoti. ale par kil som stale nemohla dat dole. zakupila som si tento vyrobok http://doplnky-fitness.sk/spalovace-tuku/karnitin/aminostar-l-carnitine-60-kapsul a dala som si jednu kapsulu vzdy pred tym ako som isla...

Prosba o uvedenie chýb v stravovaní a v cvičení
MarcelaMarcela: Dobrý deň, Chcem sa spýtať pravidelne cvičím 3 krát do týždňa teabo, a jeden krát funkčný tréning do týždňa, 2 krát za týždeň chodím korčuľovať hodinu (13 km) a raz za týždeň skáčem na trampolíne 30 min. Chcem vedieť čo robím...

Bolesti
Mato_1: Ja som skúšal rôzne gély cez fastumgel až po nejaké z čínskej medicíny, ale nepomáhalo, teda pomáhalo, ale bola to len chvíľková pomoc, čiže nič moc teraz jem veľa jojo gumových macíkov jasne, vyložiť si nohy na stôl je najlepšie riešenie. Ale mne toto asi nepomoze.

Trampolína áno či nie.?
marek22401: Trampolíny odporúčame www.najlacnejsietrampoliny.sk

Ako môžem znížiť nadváhu
aurora15: Dobrý deň, po dobu štyroch týždňov, sa mi podarilo stratiť 7 kg. dobrý výsledok pre mňa!

Hľadám copywritera/parťáka do nového fitness projektu
xTreem: Ahojte, ako som napísal do názvu hľadám človeka so záujmom v športe (najmä posilňovanie, fitness, workout, beh a pod.) do tímu, do novovznikajúceho sk/cz športového portálu. Kandidát teda môže byť buď zo Slovenska alebo aj z Česka, na veku nezáleží (i...

Nočná práca 6 dní v týždni.
Martin21: Zdravím. Mám malú prosbičku. Mohol by mi niekto prosím vás poradiť ako sa stravovať pri mojej práci? Robím 6 nocí v týždni od polnoci do šiestej rána. O šiestej niečo zjem a o siedmej idem spať. Budím sa o druhej poobede...

Bolesť kĺbov.
Baska.Jarna: Ahojky, mala som rovnaký problém, ale kupíla som si potom domov jeden prístroj na úľavu od bolesti... teda kúpili mi ho lebo sa na mňa už nemohli pozerať a parádička. Majú ho tu okamzitauleva.cz, skús...