Prsia

Všetko okolo tréningu: otázky, názory, osobné skúsenosti, postrehy, pripomienky, tréningové metódy, cviky a čo Vás len napadne.

Moderátori: Italiano, mireceq, erik209

Prsia

Odoslaťod Viki » Št Aug 04, 2005 2:21 pm

Ahoj, chcela by som poradit, zacala som zdravsie zit a chcem aj trosku schudnut, len problem je v tom, ze mam vacie prsia a nechcem, aby po vyraznejsom schudnuti stratili "tvar", potrebovala by som radu na ich spevnenie. Ake najlepsie cviky su na tieto zenske partie :?: Dik :wink:
viki
Obrázok používateľa
Viki
Čitateľ
Čitateľ

Založený: Št Aug 04, 2005 1:54 pm

Odoslaťod powerlifter » Št Aug 04, 2005 3:19 pm

Najlepsie cviky? No, ja sa sice do zenskych prs moc nerozumiem, ale ak by som mal vybrat "bezpecne" cviky tak by to boli natahovacie cviky typu pack - dack , rozpazovanie jak na rovnej tak na sikmej lavicke, a este mozno pullover. Tieto izolovane cviky by ti nemali nejako ublizit ale skor si myslim ze nejde ani tak o druhy cvikov ako o pocet opakovani a velkost zataze. Podla mna by si sa mala vyhybat extremom : prilis velky pocet opakovani s prilis nizkou vahou a ani s tazkymi vahami by si to nemala prehanat. Dalsia vec je ako rapidne schudnes vplyvom diety. Moja logika vravi ze ak naraz schudnes enormne vela za kratky cas , tak pravdepodobne to bude mat dopad na "tvar " tvojich prs.
NO PAIN , NO GAIN
Obrázok používateľa
powerlifter
pokročilý
pokročilý

Založený: Ut Máj 10, 2005 7:57 pm

Odoslaťod Hosť » Pi Aug 05, 2005 6:32 am

powerlifter napísal:Najlepsie cviky? No, ja sa sice do zenskych prs moc nerozumiem, ale ak by som mal vybrat "bezpecne" cviky tak by to boli natahovacie cviky typu pack - dack , rozpazovanie jak na rovnej tak na sikmej lavicke, a este mozno pullover. Tieto izolovane cviky by ti nemali nejako ublizit ale skor si myslim ze nejde ani tak o druhy cvikov ako o pocet opakovani a velkost zataze. Podla mna by si sa mala vyhybat extremom : prilis velky pocet opakovani s prilis nizkou vahou a ani s tazkymi vahami by si to nemala prehanat. Dalsia vec je ako rapidne schudnes vplyvom diety. Moja logika vravi ze ak naraz schudnes enormne vela za kratky cas , tak pravdepodobne to bude mat dopad na "tvar " tvojich prs.

Dik powerlifter, tie rozpazovacie cviky skusim,len neviem co znamena cvik pullover - prepac,ale do fitnesska nechodim, takze zatial moc neovladam taketo nazvy :D .. zacala som behavat, len teraz je nafigu pocasie, takze ked nebude prsat budem zas :wink:
Plus korculovanie alebo plavanie - ktore uz praxtizujem par mesiacov pravidelne a zdravsia strava, myslim ze by mi to malo dostatocne pomoct pri mensom schudnuti a spevneni istych partii hehe :D
Hosť

Odoslaťod Viki » Pi Aug 05, 2005 6:33 am

.. to som bola ja, len ma to odhlasilo :(
viki
Obrázok používateľa
Viki
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod David » Pi Aug 05, 2005 10:22 am

Myslim, ze peck deck a rozpazky na rozny sposob je dobra volba ;)

Ak mienis chudnut, urcite to bude mat efekt aj na stratu cm z prs. Zalezi ovsem aky typ postavy mas. Ak sa ti najviac tuku uklada na dolnych partiach, asi prve co pojde dole budu prave prsia...
David
Site Admin
Site Admin

Založený: So Nov 01, 2003 12:21 am

Odoslaťod Viki » Pi Aug 05, 2005 10:38 am

David napísal:Myslim, ze peck deck a rozpazky na rozny sposob je dobra volba ;)

Ak mienis chudnut, urcite to bude mat efekt aj na stratu cm z prs. Zalezi ovsem aky typ postavy mas. Ak sa ti najviac tuku uklada na dolnych partiach, asi prve co pojde dole budu prave prsia...

Hmm, no o cislo by sa mohli zmensit, ale viac nemusia hehe, ale vazne mala som znamu, ktora radikalne schudla - asi 20 kilo a stazovala sa ze sa jej to prejavilo na tvare prs a ze ich uz nema take pevne, takze toho sa najviac bojim.. no moj tvar postavy - najrychlejsie priberam na brusku a potom trochu stehna a potrebovala by som spevnit zadok, inac je to ok hehe :lol: .. ako decko som dost sportovala, takze zaklad nemam zly, len ked som prestala so sportom, samozrejme sa to prejavilo tym ze som zacala priberat a najma na tych zenskych partiach, takze to je v celku moj problem :oops:
viki
Obrázok používateľa
Viki
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod powerlifter » Pi Aug 05, 2005 2:01 pm

Ahoj, ak by ta zaujimal ten pullover, tak nieco som o nom napisal v teme moj trening Len skoda ze tu nie je ziadne vyobrazenie toho jedinecneho cviku. Urcite by ti to viac dalo.Preto by som chcel tymto poprosit Davida ci by nemohol pouvazovat o novom prirastku v sekcii Trening > Ako cvicit
NO PAIN , NO GAIN
Obrázok používateľa
powerlifter
pokročilý
pokročilý

Založený: Ut Máj 10, 2005 7:57 pm

Odoslaťod Viki » Pi Aug 05, 2005 3:23 pm

powerlifter napísal:Ahoj, ak by ta zaujimal ten pullover, tak nieco som o nom napisal v teme moj trening Len skoda ze tu nie je ziadne vyobrazenie toho jedinecneho cviku. Urcite by ti to viac dalo.Preto by som chcel tymto poprosit Davida ci by nemohol pouvazovat o novom prirastku v sekcii Trening > Ako cvicit

Dakujem powerlifter, idem si to precitat, dufam ze tomu porozumiem aj bez obrazku :wink:
viki
Obrázok používateľa
Viki
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod Jogy Bear » Pi Aug 05, 2005 4:04 pm

Viki napísal:
powerlifter napísal:Ahoj, ak by ta zaujimal ten pullover, tak nieco som o nom napisal v teme moj trening Len skoda ze tu nie je ziadne vyobrazenie toho jedinecneho cviku. Urcite by ti to viac dalo.Preto by som chcel tymto poprosit Davida ci by nemohol pouvazovat o novom prirastku v sekcii Trening > Ako cvicit

Dakujem powerlifter, idem si to precitat, dufam ze tomu porozumiem aj bez obrazku :wink:

Tomu ze tomu porozumies aj bez obrazku moc sanci nedavam :) ale preco nie...tak som hladal na webe a jeden som nasiel sice nieje bohve aky :? ale je to viac ako nic :)
Obrázok
Obrázok používateľa
Jogy Bear
pokročilý
pokročilý

Založený: Ne Jan 16, 2005 2:43 pm

Odoslaťod Viki » Ne Aug 07, 2005 4:56 pm

Jogy Bear napísal:
Viki napísal:

Tomu ze tomu porozumies aj bez obrazku moc sanci nedavam :) ale preco nie...tak som hladal na webe a jeden som nasiel sice nieje bohve aky :? ale je to viac ako nic :)
Obrázok

Dakujem za obrazok Jogy, mas pravdu z toho opisu som toho moc neporozumela, kedze nie som skuseny sportovec... ale uz som zacala robit aj brusaky, co doteraz bolo u mna dost nepravidelne a vacsinou som sa na tom po nejakom case vykaslala, takze dufam, ze teraz vydrzim a prejavi sa to aj na mojom pevnejsom brusku :D
viki
Obrázok používateľa
Viki
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod Jogy Bear » Ne Aug 07, 2005 6:20 pm

Viki napísal:
Jogy Bear napísal:
Viki napísal:

Obrázok

Dakujem za obrazok Jogy, mas pravdu z toho opisu som toho moc neporozumela, kedze nie som skuseny sportovec... ale uz som zacala robit aj brusaky, co doteraz bolo u mna dost nepravidelne a vacsinou som sa na tom po nejakom case vykaslala, takze dufam, ze teraz vydrzim a prejavi sa to aj na mojom pevnejsom brusku :D

tak to ti drzim palce :wink:
Obrázok používateľa
Jogy Bear
pokročilý
pokročilý

Založený: Ne Jan 16, 2005 2:43 pm

Odoslaťod Viki » Po Aug 08, 2005 9:12 am

Dik, zatial to zvladam :D
viki
Obrázok používateľa
Viki
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod Sheronka » Št Aug 18, 2005 11:45 am

Lifting prs:cvicenie s cinkami, 1-2kg, opakovanie 20-krat na kazdu ruku.
1) Hornu cast tela naklon dopredu, chrbat pritom zostane rovny, kolena uvolnene. Ruku pokrc a podvihni, kym nie je v paralelnej polohe k chrbtu. Vrat ju do vychodiskovej polohy.

2) Postav sa vzpriamene, kolena nekrc, ruky zves volne pred telom. ruky vystri nabok az do vysky ramien, potom sa vrat rukami do povodnej polohy.

3) Postav sa vzpriamene, kolena zlahka pokrc. Ruky zves po boku tela,striedavo dvihaj vzdy jednu ruku do vysky ramena a opat ju spusti.
Obrázok používateľa
Sheronka
Stredne pokročilý
Stredne pokročilý

Založený: Po Máj 09, 2005 8:41 pm

Naspäť na Tréning

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

200 najnovšie...

nové správy

Bill1222
Bill1222: Streda - 30.júla Tréning (18:20-19:55=1h35m) bench press 8,7,5(42) 7(34) kladivový bicepsový zdvih 10,9,8,8(12) mŕtvy ťah 10,10,10,10(47) arnolďáky 7,6,5,4(12) zakopávanie 30,30,30,30(13) (ss - celé 4x) reverse crunches 20x + príťahy k špičkám 20x + plank 30s beh na páse 20min (11,5km/h) Pozn. Dnes prvý tréning, čo som doma. Mám čo...

Bill1222
Bill1222: Pondelok - 21.júla Tréning (16:30-17:45=1h15m) príťahy k hrudníku 10,10,9,8(37) príťahy jč s nohou na lavičke 15,15,14,13(17) mŕtvy ťah 10,10,10,10(47) zhyby 8,7,6 kladivový bicep. zdvih 8,6,7,6(12) izolovaný bicep. zdvih 7(10) 5(12) 6,6(10) bicep. zdvih v sede 4,4(12) 6,6(10) bicep. zdvih v sede 4,4(22) 5,5(20) Pozn. DNES chrbát, biceps. Posledný tréning a...

Bill1222
Bill1222: Nedeľa - 20.júla Tréning (15:00) bicykel rovina 45km Pozn. Fuška...na rýchlosť sám..

Bill1222
Bill1222: Sobota - 19.júla Tréning (18:45-19:55=1h10m) beh na páse 5 min bench press (9,6,5(42) 7,5(40) rozpažovanie s jč v ľahu 12,10,10,9(9) bench press na naklonenej lavičke 6,5(30) 6,5(27) kliky 12,11,8 kick-back 20(7) 12,12,12(10) bench press naúzko 8,7,6,6(30) francuzák 4(17) 9(12) 6,5(15) kliky naúzko 6,5,6 Pozn. Dnes prsia, triceps. Good

plavanie+fitko
Thor: Ver tomu že z takého tréningu naberies do rúk viac ako s treningom kde si zameraný na ruky Tak ak zvládneš hrazdu tak to je super- hrazda so širokým uchopom je najlepší cvik na chrbát Kazdopadne aspon mam predstavu. Co sa tyka bicepsu a tricepsu, chcel by som aj tam trocha nabrat ale nie je to priorita. Mrtvy...

Thor log(volakedy Kickboxer)
Thor: NE Dnes som bol po dlhom čase v posilke (krásny pocit ) Budem chodiť častejšie a keď nebudem v posilke tak to aspoň skúsim nahradiť doma jednoručkami... Chcel by som začať s "Fullbody...

Laktoza Proteín
Eddie: Kedze aj ja mam rovnaky problem s laktozou pripajam nasledujucu tabulku mozno to niekomu pomoze Obvyklý obsah laktózy v bežne dostupných proteínoch MPC (Milk Protein Concentrate) ... obsah bielkovín 40-82%, podiel laktózy 50-4% MPI (Milk Protein Isolate)...

plavanie+fitko
Thor: Podľa mňa ti činky neublížia ak to nebudeš preháňať. .. Každý cvik si poriadne natrenuj s lahkymi vahami aby si ovládal techniku ... Podľa mňa by sa ti hodil fullbody tréning- základné cviky (v podstate podobne ako si to robil no...

plavanie+fitko
majkl_najt: Zdravim vas, rad by som polozil otazku ohladom treningovej kombinacie fitko+plavaren. Najprv moj aktualny stav - 197cm/98kg (ektomorf). Od januara 2014 fungujem takto: Plavanie 2x tyzdenne (UT a PI), 3km(1km kraul, 2km kraul/prsia) Fitko 2x tyzdenne (PO, STV) Vo fitku cvicim len s vlastnou vahou, hyperextenziu,...

Thor: PI Rozhodol som sa dnes pre tréning doplnkových parti popri mojom fb 3sx10op Tlaky na ramená s jc Biceps s jc Francúzsky tlak Vypony na lýtka Dvihanie ramien- Trapezy 3sx15op Ramenne rotatory s menšou váhou hlavne kvôli prevencii 4sx10op Brucho-dvihanie nôh -skracovacky

Kombinácia výž. doplnkov
Thor: Pitia proteinu sa neboj.. ak máš kvalitný a vysokopodielovy bielkovinovy protein tak z neho nepriberies do tuku ak budeš brat primerane dávky... (z gaineru by si pribral podľa mňa oveľa viac do tuku) Podľa mňa je dosť problém nabrať keď ani...

Kombinácia výž. doplnkov
w1223t: Áno, opravujem sa, najskôr musím nabrať pár svalov (ja už som myslel trochu dosť dopredu ). Chcem sa ešte spýtať - mám ráno dosť problém jesť. Proste do seba nič nevtlačím. Niekto mi vravel, že potom...

totálna vyčerpanosť
Thor: Hodnoty sacharidov je ideálne vlnovo striedať. ... pri rysovacke je to normálne lebo máš malo energie z cukrov Ja by som velmi ďalšie doplnky nedával jedine BCAA aminokyseliny Daj si...

Kombinácia výž. doplnkov
Thor: Zdravím Podľa mňa a aj väčšiny rozumnych sportovcov ti hovorim že gainer NEKUPUJ radšej si kúp viac proteinu... Ideálne by to pre teba bolo 2x rýchly whey protein a raz kazeinovy.... Ja by som to dal takto: -prvý whey okolo raňajok -druhý whey po...

Kombinácia výž. doplnkov
w1223t: Zdravím, chodím do posilky 3x do týždňa, mimo prázdnin plávam a taktiež navštevujem posilku. Mám cca 70 kg a 191 cm. Rád by som sa nejako vyrysoval. Akože teraz to nie je nejaká katastrofa, ale ani nikam nenapredujem a preto...

Thor: NE Väčšie váhy, 4 série, 8 opakovaní, tréning doma Brucho- dvihanie nôh Skracovacky Mŕtvy ťah Drep s činkou na široko Pritahy jc Kliky na uzko ST tabata beh 20s šprint : 10s chôdza

totálna vyčerpanosť
lukas111: Ahojte chcel by som sa spýtať čo mám robiť keď cítim vyčerpanosť ale takú že sa mi ráno až nechce vstať Z postele.... Kým som cvicil silové treningy vôbec nič som necítil no ako som začal rysovať behať a tak...

Bill1222
Bill1222: Streda - 16.júla Tréning (20:30) beh na páse 30min (11,5 km/h) Pozn. Som spokojný so včerajším tréningom. Najviac cítim ale lýtka a po behu už duplom.. Zajtra idem preč, asi budem bez cvičenia a rozmýšlam, že sa pustím do 90 dňového programu P90X3....