Luzer na zhyby

Všetko okolo tréningu: otázky, názory, osobné skúsenosti, postrehy, pripomienky, tréningové metódy, cviky a čo Vás len napadne.

Moderátori: Italiano, mireceq, erik209

Luzer na zhyby

Odoslaťod RiFeK » Št Feb 19, 2009 11:12 am

Zdarec borci,
mam taku otazku neviem preco akoze cvicim uz nieaky ten 4-5ty rok a akoze nikdy som sa nato nieak nezameral...akoze je pravda ze daval som prednost bicakom a prsiam pred chrbtom zo zaciatku ale ted neviem dam tak 1-2 zhyby a to aj tak LTT:( nemate nieake triky ako sa v tom zdokonalit?? Lebo mi to pride trosku ubohe ze bezny chalan da 3-4x viac ako ja:D:D
dikes
...hlavne ze sme zdravi...
Obrázok používateľa
RiFeK
čestný člen
čestný člen

Založený: Št Jan 04, 2007 7:52 pm

Re: Luzer na zhymby

Odoslaťod mireceq » Št Feb 19, 2009 11:39 am

dopomoc alebo lavicku pod hrazdu a pomahaj si,casom to uz nebudes poterebovat
Obrázok používateľa
mireceq
čestný člen
čestný člen

Založený: St Apr 04, 2007 5:29 pm

Odoslaťod cyan » Št Feb 19, 2009 12:33 pm

niektore fitka maju aj stroje na asistovane zhyby s protivahou. Ked uz nic ine, tak skus zhyby s odrazom pri kazdom. napravi sa to relativne rychlo, za par tyzdnov urobis v pohode aj 10. Primarne to suvisi v tvojom pripade asi najskor s neuralnou adaptaciou, ked uz cvicis 4-5r.
cyan
čestný člen
čestný člen

Založený: Po Jún 23, 2008 12:28 pm

Odoslaťod thunderh4wk » Št Feb 19, 2009 12:35 pm

ja nespravim ani jeden poriadny a zijem...
"The perfect program is like a bad blowjob. It doesn't exist." Matt Kroczaleski
Obrázok používateľa
thunderh4wk
čestný člen
čestný člen

Založený: Ne Mar 02, 2008 11:22 am

Odoslaťod Spartakus » Št Feb 19, 2009 2:49 pm

Ja som natom ako thunderh4wk.... :roll:
Skúšal to cvičiť už aj z lavičkou pod nohami ale žiadne zlepšenie.....tiež by som rád vedel ako tomu pomôcť. :roll:
Ja cvičím s činkou nie naopak.
Spartakus
pokročilý
pokročilý

Založený: Pi Feb 15, 2008 10:35 pm

Re: Luzer na zhyby

Odoslaťod erik209 » Št Feb 19, 2009 5:21 pm

Spartakus napísal:Ja som natom ako thunderh4wk.... :roll:
Skúšal to cvičiť už aj z lavičkou pod nohami ale žiadne zlepšenie.....tiež by som rád vedel ako tomu pomôcť. :roll:

niektory ludia sa proste nevedia vytiahnut aj ked napr. v benchprese mozu mat velku silu. zalezi to urcite aj od genetiky aj hotnosti(aktivna telesna hmota)
urcite sa stym da nieco robit, takych 20 zhybov moze zvladnut kazdy clovek.....
najjednoduchsia cesta je robit vela zhybov, aspon 2 x do tyzdna po 30, nie naraz ale v seriach samozrejme. ja som sa tiez takto zlepsil niekedy urobim aj 250 za tyzden, a posilnit chrbat aj inymi cvikmi, mozno troska vytrvalostneho treningu tiez pomoze aj co sa tyka znizenia hmotnosti..., ..
mozes skusit aj tu lavicku pod nohami, pripadne zhyby s dopomocou ALE URCITE BY SI MAL ODCVICIT CO NAJVIAC normalnych zhybov
v sporte sa vacsina veci da vysvetlit pomocou fyziky a chemie a na ten zvysok je tu psychologia sportu....
III svetova vojna bude najhorsia....nastastie bude posledna.....
Obrázok používateľa
erik209
čestný člen
čestný člen

Založený: Ne Jan 21, 2007 7:41 pm

Odoslaťod Spartakus » Št Feb 19, 2009 9:23 pm

erik209 napísal:
Spartakus napísal:Ja som natom ako thunderh4wk.... :roll:

treba robit vela zhybov, aspon 2 x do tyzdna po 30, nier naraz ale v seriach samozrejme, ja som sa tiez takto zlepsil niekedy urobim aj 250 za tyzden, a posilnit chrbat aj inymi cvikmi, mozno troska vytrvalostneho treningu tiez pomoze, ...

No keď som sa trápil s tou hrazdou tak to bolo 3 krát do týždňa ( išiel som HST )......cca 3x8 s lavičkou pod nohami......začínam som na 3x5 a postupne som zvyšoval až na 4x10 ku koncu HST.
Silová zmena minimálna....objemová asi tiež. No ale chrbát je moja najproblémovejšia partia. Teraz chudnem a keď vhupnem do objemovky tak sa s tým poriadne pobijem...pokúsim sa držať tvojich rád a uvidím.....dík :wink:
Ja cvičím s činkou nie naopak.
Spartakus
pokročilý
pokročilý

Založený: Pi Feb 15, 2008 10:35 pm

Odoslaťod Leonidas » Pi Feb 20, 2009 5:44 pm

Viete čo skúste? Dajte si ciel 50 zhybov za jeden tréning, nie naraz samozrejme, ale rozdelte si to na série. Ak spravíš max 2 opakovania tak budiž, sprav 2 opakovania, pauza a znova 2 opakovania atď až kým ich nespravíš 50, toto vám musí pomôcť. Priznám sa na zhyby som aj ja slabý chcel som výskúšať túto metódu ale dal som sa na korte takže keď docvičím tento plán určite sa vrhnem na to čo som vám poradil. Čítal som o tom v jednej knihe (ževraj to pomôže na 100%) potom som to čítal na internete (to isté) a potom som čítal komentáre k článku a všetci čo to skúsili písali že im to pomohlo, takže musí na tom čosi byť :)
“Vision without action is a daydream. Action without vision is a nightmare.” -Japonské príslovie

The pain you feel today, is the strength you feel tomorrow

http://www.youtube.com/watch?v=qQmOLHmVlPU
Obrázok používateľa
Leonidas
čestný člen
čestný člen

Založený: Ut Jan 08, 2008 8:36 pm

Odoslaťod Alex » Pi Feb 20, 2009 6:39 pm

Leonidas napísal:Viete čo skúste? Dajte si ciel 50 zhybov za jeden tréning, nie naraz samozrejme, ale rozdelte si to na série. Ak spravíš max 2 opakovania tak budiž, sprav 2 opakovania, pauza a znova 2 opakovania atď až kým ich nespravíš 50, toto vám musí pomôcť. Priznám sa na zhyby som aj ja slabý chcel som výskúšať túto metódu ale dal som sa na korte takže keď docvičím tento plán určite sa vrhnem na to čo som vám poradil. Čítal som o tom v jednej knihe (ževraj to pomôže na 100%) potom som to čítal na internete (to isté) a potom som čítal komentáre k článku a všetci čo to skúsili písali že im to pomohlo, takže musí na tom čosi byť :)

tiez som o tom cital i pocul
Alex
pokročilý
pokročilý

Založený: Pi Dec 19, 2008 10:02 pm

Odoslaťod thunderh4wk » Pi Feb 20, 2009 10:49 pm

no objavili ste ameriku... samozrejme ze ked zacnes odrazu cvicit zhyby, tak sa v nich za urcity cas zlepsis... rovnako ako kazdy iny cvik...
"The perfect program is like a bad blowjob. It doesn't exist." Matt Kroczaleski
Obrázok používateľa
thunderh4wk
čestný člen
čestný člen

Založený: Ne Mar 02, 2008 11:22 am

Odoslaťod erik209 » So Feb 21, 2009 8:21 pm

presne o tom pisem, ak sa niekto chce zlepsit zhyboch musi robit hlavne zhyby, ostatne veci ako zhyby s dopomocou, stahovanie kladky, pripadne ine cviky len ako doplnok
v sporte sa vacsina veci da vysvetlit pomocou fyziky a chemie a na ten zvysok je tu psychologia sportu....
III svetova vojna bude najhorsia....nastastie bude posledna.....
Obrázok používateľa
erik209
čestný člen
čestný člen

Založený: Ne Jan 21, 2007 7:41 pm

Naspäť na Tréning

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

200 najnovšie...

nové správy

Kaktusbike v BA
Barbora: Tak dik idem sa pustit do toho citania a googlenia

Kaktusbike v BA
samanta88: mne tam poradili ale je dobre si nieco pozriet vopred

Kaktusbike v BA
Barbora: Aj nam tam poradia alebo nas rovno odbiju ak nebudeme vediet co presne haldame?

Kaktusbike v BA
samanta88: hladaj este dalej alebo pochod... za seba mozem kakutbike tiez odporucit ale za skusku nikde nic nedas

Je moja tepova frekvencia v poriadku?
dodulka: Ahoj, a behaval si aj pocas zimy alebo si mal prestavku a opat si zacal?

Kaktusbike v BA
Barbora: Ahojte ahojte Planujeme si s priatelom kupit nejake uz lepsie bicykle a znamy nam odporucal Kaktusbike, mate s nimi nejake skusenosti ci uz dobre alebo zle? Chceli by sme viac feedbackov predtym ako tam pojdeme...

Ako zacat cvicit
eXtr3mer: Zober tenisky, a choj behať, najjednoduchšie čo môžeš urobiť, daľšie nájdeš na internete, stačí do googlu napísať cviky a určitú svalovú partiu, a máš vystarané, čo sa stravy týka, papať zeleninu, ovocie, aj to je dohladateľné na internete

detský bicykel
radokratky: zdravím. Deti sa mi dostali do veku kedy chcu bicykel. Aký maju tie vaše deti? Podľa čoho ste ho vyberali a do akej značky sa oplatí investovat?

Bike na tréningy
radokratky: takže aký bike sa na to hodí? do ktorého, resp akej značky sa oplatí investovat?

ako nafúkať FIT LOPTU
66miki66: odporucam kupit hlavne kvalitu. https://shopping.sk/aerobic-ball-lopty

Bike na tréningy
radokratky: ja čo som tam bol tak poradili dobre aj vysvetlili keď že úplne nevieš

Bike na tréningy
martinmol: Dik už som to čítal aj X ďalších ale stále si nepripadám o nič múdrejší akosi Nevieš inak ako to je v tom Kaktusbike-u v predajni? Tí predavači vedia niečo poradiť?

Bike na tréningy
radokratky: čítaj toto http://www.kaktusbike.sk/ako-nakupit/ako-si-vybrat-bicykel/ a potom si vyberaj alebo niekam choď nech už máš nejakú predstavu

Bike na tréningy
martinmol: Všetci sme ohľadom tohto plne mimo čiže si pomáhame zaťiaľ každý sám a potom to asi spojíme Len sa potrebujem od niečoho odpichnúť

Bike na tréningy
samanta88: Chod niekam do predajne najskor alebo popros kmoska skusenejsieho nech ti poradi lebo v tomto uz su nemale peniaze...

Bike na tréningy
martinmol: Ahojte znova raz by som sa na vás chcel obrátiť ale teraz to už skúšam z inej strany S pár chalanmi by sme toto leto chceli začať trénovať na bike-och na začiatok asi nejaké len...