Trening rychlost a pod.

Ak tréning nesleduje objem ani štíhlu postavu. Otázky a odpovede...

Moderátori: Italiano, mireceq, erik209

Trening rychlost a pod.

Odoslaťod TomasKN » Po Mar 15, 2010 7:32 pm

Zdravim, mam 15 rokov a hram aktivne futbal (4x trening + zapas za tyzden). Chcel by som zvysit svoju vykonnost co sa tyka sili, rychlosti, startu, vyskoku a podobne. Ak mam volny den davam si trening v piesku (tzv. madarsky trening :D ).../30m sprint - 25-30m sklus, toto striedam tak 6 - 7 sprintov ptm sa vydycham a znova..takto par serii/ ece si dam svihadlo a nekedy si zaposilujem kliki, brusaky,jenorucky a pod. chcel by som sa spytat co by sa ece dalo zlepsit a jak popracovat na maximalnej frekvencii noh, dynamike, rychlosti, starte a sile. Niake dobre cviky proste.. Dakujem :)
TomasKN
Čitateľ
Čitateľ

Založený: Po Mar 15, 2010 6:51 pm

Re: Trening rychlost a pod.

Odoslaťod erik209 » Ut Mar 16, 2010 4:44 pm

skus da do googla "futbal trening" alebo "atletika trening" a rcite ti daco vyhodi...
poste treba robit rozne skoky, vybusne cviky, tak 4 - 6 serii,okolo 5 rychlich opakovani pauzy kolo 2 - 5 min....
v sporte sa vacsina veci da vysvetlit pomocou fyziky a chemie a na ten zvysok je tu psychologia sportu....
III svetova vojna bude najhorsia....nastastie bude posledna.....
Obrázok používateľa
erik209
čestný člen
čestný člen

Založený: Ne Jan 21, 2007 7:41 pm

Odoslaťod erik209 » Ut Mar 16, 2010 4:44 pm

skus da do googla "futbal trening" alebo "atletika trening" a rcite ti daco vyhodi...
poste treba robit rozne skoky, vybusne cviky, tak 4 - 6 serii,okolo 5 rychlich opakovani pauzy kolo 2 - 5 min....
v sporte sa vacsina veci da vysvetlit pomocou fyziky a chemie a na ten zvysok je tu psychologia sportu....
Obrázok používateľa
erik209
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod TomasKN » Ut Mar 16, 2010 6:35 pm

dik neco pohladam... mam ece maly problem vydim ze sa celkom vyznas... rupe a praska mi v nektorych klboch (laket, bedra, koleno) nvs co je nato dobre? aj ked to do tejto temy nepatri ale naco zakladat novu...dik
TomasKN
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod TomasKN » Ut Mar 16, 2010 6:36 pm

A inak nekde som tu vydel napisane ze na rychlost sa trenuje do 15 rokov ja mam 15 je neskoro? a ako do 15 a ako ptm nvs plz ?
TomasKN
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod erik209 » St Mar 17, 2010 8:51 pm

najlepsie sa rchlost rovija medzi 14 - 17 rokom, ale da sa aj neskor
ked ti v klboch len praska al neboli tak to este ni neznamena ale skus daku klbovu vyzivu
Obrázok používateľa
erik209
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod TomasKN » Pi Mar 19, 2010 12:43 pm

aha dik ale aku klbovu najlepsie bo vcera na treningu mi tak rupol klb ze to bolelo ece 10 min/ece teraz to citim/ takze nie len praskanie bez bolesti a nvm ci mam brat neco silnejsie nebo co vedel by si mi poradit?
TomasKN
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod Matto » Pi Mar 19, 2010 1:52 pm

Na výbušnosť sú celkom dobré drepy s velkou váhou a malým počtom opakovaní a technikou rýchleho výpadu do hora .. mám to osjúšané a nohy ti zmohutneju a zosilnieš, lepšia stabilita atd. .. skús behať rýchle šprinty takých 20metrov do kopca s prestavkami .. atd.
Výška: 196cm Váha: 90kg .. žrať, žrať a žrať :)
Matto
čestný člen
čestný člen

Založený: So Feb 06, 2010 10:10 am

Odoslaťod TomasKN » Pi Mar 19, 2010 4:54 pm

technika rychleho vypadu??? ja moc nechodim do posilky skor doma s vlastnou vahou..
TomasKN
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod Matto » Pi Mar 19, 2010 8:20 pm

Tak jedine šprintovať a šprintovať .. inak môj kamarát hrá basket a aby skákal vyššie tak cvičil nejaký plán, že vyskakoval zo sediacej polohy či ako .. ževraj o 5cm vyšie vyskočiť mu to pomohlo .. inak aj s bicyklu sa dosť naberá na rýchlosti a zároveň na kondicčke .. chod hore kopcom na bajku takych 10sekund šlap na 100% potom zastav daj si pauzičku 2-3min .. a zasa .. mne to pomohlo jak hovado .. o 2sekundy som sa zrýchlil .. ale ktomu priratujem aj tie drepy a všetky druhy šprintov ..
Výška: 196cm Váha: 90kg .. žrať, žrať a žrať :)
Matto
čestný člen
čestný člen

Založený: So Feb 06, 2010 10:10 am

Odoslaťod TomasKN » So Mar 20, 2010 8:42 pm

Tak chystam sa tie drepy ale az na leto ked nebude sezona a ten bike..nvm, nvm. Na rychlost som pocul aj sprinty po vetre a sprinty dole z kopca aby ti telo bralo a nohy museli pracovat co najrychlejsie...a ece skusim viac svihadla , vypony a tradicne sprinty v piesku... inak dik za vsetky rady:)
TomasKN
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod tomcat81 » Št Máj 06, 2010 7:53 am

TomasKN napísal:dik neco pohladam... mam ece maly problem vydim ze sa celkom vyznas... rupe a praska mi v nektorych klboch (laket, bedra, koleno) nvs co je nato dobre? aj ked to do tejto temy nepatri ale naco zakladat novu...dik

Kalcium, prip. +AD vitamin. Opytaj sa v lekarni. Kalcia by si mal mat celkovo 1000mg na den. Ak pijes vela mlieka, tak len mlieko nemusi stacit - moj pripad. Ak mas problem, supni toto na par dni.
+ klby ti musia zosilniet, narazovy trening po dlhsej dobe, sprinty a pod. s rozmyslom. Aspon ich dobre rozcvic.
Nieje to katastrofa, ani to nepodcenuj, klby by sa ti mohli aj zapalit.. Tiez sa zalezi kde a v akych teniskach behas, ale to uz asi vies
tomcat81
Začiatočník
Začiatočník

Založený: Ut Dec 22, 2009 11:03 am

Odoslaťod Syfo » Št Máj 06, 2010 8:31 am

To kalcium + vit. A D vyskúšaj skombinovať s kĺbovou výživou Animal Flex a vitamínmi Animal Pak. Teda aj ja to tak spravím do najbližšej objemovky.
Kde iný vidia prekážku, my vidíme cestu.
Obrázok používateľa
Syfo
čestný člen
čestný člen

Založený: Št Júl 23, 2009 9:50 pm

Odoslaťod erik209 » Pi Máj 07, 2010 5:55 pm

hlavne primerana obuv strecing a regeneracia...., pri vyskokoch a skokoch j pretazenie ovela vacsie ako pri kasickych drepoch napr......
dostatok vitaminov a mineralov, cisto len na mlieko by som sa nespoliehal lebo to ze prijmes dostatok vapnika este neznamena ze sa vsetkok ucinne vyuzije- preto ozne zdroje a prijimat ich priebezne pocas dna....
Obrázok používateľa
erik209
čestný člen
čestný člen

Naspäť na Tréning - Iné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

200 najnovšie...

nové správy

stála váha
juli760v: Čaute, v posledných mesiacoch som sa zasekla na jednej váhe (69kg) a nemôžem sa z nej pohnúť. Venujem sa thajskému boxu .. tréningy mám 3 krát za týždeň (2x kondičný + silový tréning, 1x sparing) plus 1 alebo 2 krát...

výživový doplnok 5XXL ELITE
Ghosz: Ja som bol asi až príliš naivný a objednal som tento doplnok. Na ich internetovej stránke bolo uvedené že mi to bude doručené do 3och dní. Prešiel týždeň a nič, napokon som sa to rozhodol zrušiť no nieje uvedený žiaden...

Detoxikácia
Jardka: Mne okrem stravy pomáha pri detoxe aj návšteva infrasauny pomáha to nie len s chudnutím, ale hlavne mám lepšiu imunitu a z tela sa mi tak odplavujú škodlivé látky

ako dalej?
bussdriver: ... otazka je, co riesime, kedze tolko cvicis. vaha znie pri tolkom treningu dobre, mozno ten objem co riesis je svalova hmota. ak si skusala vsetko a chces sa len vysekat a zbavit podkozneho tuku, nebude to dlhodobo moc zdrave,...

výživový doplnok 5XXL ELITE
Dominik: Má niekto skúsenosťi s týmto výživovým doplnkom?

Pribratie do rúk
monitor38: Dobrý deň. Možno to tu už niekto písal ale ja som nenašiel. Potreboval by som poradiť. Hneď na začiatku by som rád poznamenal, že som úplný začiatočník a posilňovaniu a správnemu stravovaniu sa nerozumiem. Ale rád by som konečne začal...

Začiatok
nezname: Čaute mám 13 rokov potreboval by som rady ako dobre začať do fitka ,do fitka chodim asi 1 mesiac (Nemám skúsenosti http://doplnky-fitness.sk/pomocky-pre-bojove-sporty/suspenzor-pk-800-04

Ako môžem znížiť nadváhu
mimol: Ahoj, mne pri chudnuti pomohlo, ked som sa vela hybala, vela sportovala a obmedzila sladksoti. ale par kil som stale nemohla dat dole. zakupila som si tento vyrobok http://doplnky-fitness.sk/spalovace-tuku/karnitin/aminostar-l-carnitine-60-kapsul a dala som si jednu kapsulu vzdy pred tym ako som isla...

Prosba o uvedenie chýb v stravovaní a v cvičení
MarcelaMarcela: Dobrý deň, Chcem sa spýtať pravidelne cvičím 3 krát do týždňa teabo, a jeden krát funkčný tréning do týždňa, 2 krát za týždeň chodím korčuľovať hodinu (13 km) a raz za týždeň skáčem na trampolíne 30 min. Chcem vedieť čo robím...