začiatočník

Ako trénovať pre objem, silu a svalovú hmotu. Otázky a odpovede...

Moderátori: Italiano, mireceq, erik209

začiatočník

Odoslaťod dirt » Pi Dec 11, 2009 10:08 pm

Pred takím týždnom som začal s posilnovaním a potrebuval bi som pomocť so zostavením nejakého tréningového plánu pre začiatočníka.Od pondelku do štvrtku nebívam doma tam bi pripadali do úvahi jedine cvičenia s vlastnou váhou.A piatok sobota nedela som doma a mám v pivnici posilovnu a v nej mám king gym pro potom posilnovaciu vežu lauber mg 4000 a stacionárni bicykel. Teraz som skoro 8 týždnou nejdem do školi a chcel bi som za ten čas čo najviac zmeniť svoje telo. Zmenil som aj stravovanie. Na bruchu mi pribudla svalová hmota len potrebujem trochu schudnúť ale nezmeniť pritom stravu stačilo bi na to chudnutie vela bicykluvania a cez týžden skákanie cez švihadlo. V tom pláne bi mali byť viužité len cviki s vlastnou váhou a stroje ktoré mám doma. Hlavne hrud bi som chcel zo začiatku spraviť a brucho stačilo bi na hrud kliki na široko zo začiatku a pec deck nejakí rozdiel som už na hrudi zbadal niekde som čítal že s klikmi sa dá celkom pekne spraviť hrud zozačiatku. Mám 69 kg a 180 cm. Dakujem za vaše radi.
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Založený: Pi Dec 11, 2009 9:51 pm

Re: začiatočník

Odoslaťod Zdeno Chara » Pi Dec 11, 2009 10:25 pm

poznas take ze "y"? bo v texte som nenasiel ani jedno.
"Jim tlustej bůček s česnekem. Bůček má tuk a česnek ho spálí, takže nepřiberu"
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Založený: Pi Sep 18, 2009 2:47 pm

Odoslaťod dirt » Pi Dec 11, 2009 10:34 pm

poznám ale ponáhlal som sa ked som to písal
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod Zdeno Chara » Pi Dec 11, 2009 10:37 pm

dirt napísal:poznám ale ponáhlal som sa ked som to písal

aha. tak ak chces pribrat tak len zer jak prasa a cvic zakladne cviky s velkou vahou ( teda ak vies techniku, ak nie najprv sa ju nauc s vlastnou tycou) ako bench, drepy, mrtvy tah a i. a precitaj cele forum, to ti pomoze.
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod Zdeno Chara » Pi Dec 11, 2009 10:38 pm

a vezu daj do r**i a zaobstaraj si nejaku velku cinku a vahy :D
Naposledy upravil Zdeno Chara dňa Pi Dec 11, 2009 11:22 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod dirt » Pi Dec 11, 2009 10:41 pm

A veža na začiatok nestačí a pribrať chcem len svali tuk nie.Ja som chcel skor pomocť z nejakím tréningovým plánom s tým čo mám teraz v posilnovni pre začiatočníka.
Naposledy upravil dirt dňa Pi Dec 11, 2009 10:47 pm, celkovo upravené 1 krát.
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod omw » Pi Dec 11, 2009 10:45 pm

dirt napísal:A veža na začiatok nestačí a pribrať chcem len svali tuk nie. Pec-deck je dobrí na brušné svali na začiatok.
kriste pane :D :D
pec-deck brusne svaly? ...priberat svaly bez tuku?
kde to zijes? aj ja chcem take :D ... tak ako vravi tu nas hokejista zacni citat
Naposledy upravil omw dňa Pi Dec 11, 2009 11:41 pm, celkovo upravené 1 krát.
omw
čestný člen
čestný člen

Založený: So Máj 16, 2009 1:18 pm

Odoslaťod Zdeno Chara » Pi Dec 11, 2009 11:24 pm

dirt, ked si precitas toto forum tak si budes vediet aj vlastny plan spravit alebo sem hod nejaky my ti ho uz okomentujeme a povieme ci to za nieco alebo je o nicom.
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod dirt » So Dec 12, 2009 8:04 am

Toto bi bol môj plán ktorý bi začal dnešným dnom

Sobota:
brucho: skracovačky s nohami hore 5 sérií po 4x15, šikmé skracovačky 2 série 4x 15, opačné skracovačky 4x15
hruď: pec deck 10x20,kluky na široko 150
nohy: 10x50 drepov, prekopávanie 5x20,
ruky: tlakové cviky v sede 15x20,tahové cviky s kladkou 15x20,
aeróbna aktivita: stacionárny bicykel 6x10 km
Nedeľa:
to isté čo v sobotu ale bez cvičenia brucha
Pondelok:
brucho: skracovačky s nohami hore 5 sérií po 4x15, šikmé skracovačky 2 série 4x 15, opačné skracovačky 4x15
Utorok:
brucho: skracovačky s nohami hore 5 sérií 4x15,šikmé skracovačky 2 série 4x 15, opačné skracovačky 4x15
Hruď: kľuky na široko 20x10
ruky: kľuky na úzko 10x10
Nohy: drepy 6x50
aeróbna aktivita: 1h skákanie cez švihadlo
streda: to isté čo utorok ale bez brucha
štvrtok:
brucho: skracovačky s nohami hore 5 sérií 4x15,šikmé skracovačky 2 série 4x 15, opačné skracovačky 4x15
Hruď: kľuky na široko 20x10
ruky: kluky na úzko 10x10
Nohy: drepy 6x50
Aeróbna aktivita: 1h skákanie cez švihadlo
Piatok:
hruď: pec deck 10x20,kluky na široko 150
nohy: 10x50 drepov, prekopávanie 5x20,
ruky: tlakové cviky v sede 15x20,tahové cviky s kladkou 15x20,
aeróbna aktivita: stacionárny bicykel 3x10 km
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod Zdeno Chara » So Dec 12, 2009 10:33 am

chces povedat ze spravis 500 drepov a 160 klikov naraz?????? ak ano tak klobuk dolu pred takym vykonom
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod dirt » So Dec 12, 2009 10:43 am

Nie naraz drepi robím po 50 a kluki po 10.
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod Zdeno Chara » So Dec 12, 2009 11:50 am

dirt napísal:Nie naraz drepi robím po 50 a kluki po 10.

Aha. a napis este s akymi vahami cvicis
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod dirt » So Dec 12, 2009 3:50 pm

Ťahové cviky s kladkou a pec deck cvičím s 15kg a drepy zatiaľ len s vlastnou váhou.Peck deck som skúšal aj s 30 kg ale len 10 opakovaní dám.
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod erik209 » So Dec 12, 2009 9:04 pm

nnerozumiem presne , co myslis tym ze 5 serii 4 x 15 napr?
to v podelok nabyciklujes 60km?
hodinu skaces na svihadle?
- potom kludne mozes jest hocico..... aj tak nenaberes lebo mas urcite kaloricky deficit pri takom treningu
obmedz aerobku, sprav s iplan so zakaldnych cvikov - narp. 3 xdo tyzdna fullbody a aerobku si daj len raz do tyzdna hodinu,, v den ked necvcis...
v sporte sa vacsina veci da vysvetlit pomocou fyziky a chemie a na ten zvysok je tu psychologia sportu....
III svetova vojna bude najhorsia....nastastie bude posledna.....
Obrázok používateľa
erik209
čestný člen
čestný člen

Založený: Ne Jan 21, 2007 7:41 pm

Naspäť na Treningy ako PRIBRAŤ

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

200 najnovšie...

nové správy

Kamera za rozumnú cenu
Danka: Tak si pozri túto http://www.lamax-electronics.com/eshop/cs/455-lamax-action-x6-8594175350272.html.

Kamera za rozumnú cenu
Rudynko: Minimálne 170°, WiFi, vodotesná a ak by mala LCD displej, nebol by som nahnevaný

Kamera za rozumnú cenu
Danka: A aké parametre by mala aspoň spĺňať?

Kamera za rozumnú cenu
Rudynko: Viete mi odporúčiť nejakú akčnú kameru za rozumnú cenu?

Kde robím chybu????? Som zúfalá....
emily: Ahojte Potrebovala by som radu lebo už neviem ako ďalej.... Mám 25 rokov, výška 162 a váha 57,5 kg. Pred troma rokmi som vážila 80kg. Rozhodla som sa schudnúť a za dva roky bolo dole 20 kg....

Cviky s jedno ručkami
saab: Dobrý deň, Už pár rokov sa snažím o pribratie. Jedol som veľa krát za deň asi aj 2 roky ale nič mi nepomohlo. Aj keď som dačo pribral ale to iba na váhe. Posledné dni čítam články, cvičebné plány a všetko...

Kamera pri športe?
Sarika: Ďakujem pekne za názor. Tuším som našla víťaza.

Kamera pri športe?
Rudynko: Parametre to má naozaj dobré. Veľkou výhodou je Wifi a kompatibilita s najpoužívanejšími operačnými systémami. Súčasťou balenia je aj mnoho príslušenstva, takže by si nemusela veľa dokupovať a cena je vzľadom k tomu naozaj nízka.

Kamera pri športe?
Sarika: Práve preto rozmýšľam nad kúpou. Narazila som na stránku http://www.lamax-electronics.com/cz/sportovni-akcni-kamery/akcni-kamera-lamax-action-x6/ . http://www.lamax-electronics.com/cz/sportovni-akcni-kamery/akcni-kamera-lamax-action-x6/ . Nie som až taký odborník, ale táto kamera ma zaujala. Čo myslíš?

Kamera pri športe?
Rudynko: Jasné. Je to skvelé pozrieť si niektoré zábery znova, resp. podeliť sa o ne so svojimi priateľmi.

Kamera pri športe?
Sarika: Ahojte, používate kameru pri športových aktivitách ako napr. snowboard, lyžovanie, bike a pod.?

Ako môžem znížiť nadváhu
aurora15: Po niekoľko mesiacov som sa snažil nájsť riešenie problému obezity. Skúšal som niekoľko diét, ale márne. Teraz som našiel, chudnutie produktu Lipovon. Je nejaká informácia o tom? Aký je váš názor na Lipovon? Myslíte si, že môžete použiť? Používam Lipovon. Pre mňa...

Bolesť a trpnutie ruk
Orijinalca: I think the creativity.

cim nahradit zeleninu pri chudnuti
Orijinalca: Please explain me more.

Ako môžem znížiť nadváhu
marina: Po niekoľko mesiacov som sa snažil nájsť riešenie problému obezity. Skúšal som niekoľko diét, ale márne. Teraz som našiel, chudnutie produktu Lipovon. Je nejaká informácia o tom? Aký je váš názor na Lipovon? Myslíte si, že môžete použiť?

Efektívnejší tréningový plán ?
johny11bravo: Zdravím, chcel by som sa opýtať keďže som to nikde nenašiel či by mi niekto vedel poradiť efektívnejší treningový plán. Cca pred 2,5 rokom som začal liezť,zistil som že ma to baví a rýchlo som napredoval až do určitej hranice...

Efektívnejší tréningový plán ?
johny11bravo: Zdravím, chcel by som sa opýtať keďže som to nikde nenašiel či by mi niekto vedel poradiť efektívnejší treningový plán. Cca pred 2,5 rokom som začal liezť,zistil som že ma to baví a rýchlo som napredoval až do určitej hranice...

Dotazník naberania svalovej hmoty
trlala6: Zdravím vás všetkých. Mám tu pre vás jeden nie dlhý dotazník zaoberajúci sa budovaním svalovej hmoty. Údaje budú ppoužité výlučne pre účely záverečnej práce. Stačí kliknúť na odkaz pod textom, prípadne skopírovať do prehliadača. Veľmi by ste mi pomohli ak by...

Vyjadrenie k jedalnicku
Misulko: Zdravim. Cvicim 3 mesiace a dostavili sa drobne zmeny, tak menim jedalnicek, nech len neprepocujem tricka . Primarnym ceielom je strata hmotnosti, ale trening aj stravu sa snazim mat komplexne, tak aby som zas nebol uplna...

Doplnky pred a po HIIT
liferunner: Caute, Rad by som od vas skusenych dostal radu ... rok behavam rekreacne tempo 5:30 na km, kondicku mam relativne ok ... 2x za tyzden Potrebujem zhodit par kil, (rozumej: ruky mam tenke ako zena, nohy svalnate z behania, a 6-7...