začiatočník

Ako trénovať pre objem, silu a svalovú hmotu. Otázky a odpovede...

Moderátori: Italiano, mireceq, erik209

začiatočník

Odoslaťod dirt » Pi Dec 11, 2009 10:08 pm

Pred takím týždnom som začal s posilnovaním a potrebuval bi som pomocť so zostavením nejakého tréningového plánu pre začiatočníka.Od pondelku do štvrtku nebívam doma tam bi pripadali do úvahi jedine cvičenia s vlastnou váhou.A piatok sobota nedela som doma a mám v pivnici posilovnu a v nej mám king gym pro potom posilnovaciu vežu lauber mg 4000 a stacionárni bicykel. Teraz som skoro 8 týždnou nejdem do školi a chcel bi som za ten čas čo najviac zmeniť svoje telo. Zmenil som aj stravovanie. Na bruchu mi pribudla svalová hmota len potrebujem trochu schudnúť ale nezmeniť pritom stravu stačilo bi na to chudnutie vela bicykluvania a cez týžden skákanie cez švihadlo. V tom pláne bi mali byť viužité len cviki s vlastnou váhou a stroje ktoré mám doma. Hlavne hrud bi som chcel zo začiatku spraviť a brucho stačilo bi na hrud kliki na široko zo začiatku a pec deck nejakí rozdiel som už na hrudi zbadal niekde som čítal že s klikmi sa dá celkom pekne spraviť hrud zozačiatku. Mám 69 kg a 180 cm. Dakujem za vaše radi.
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Založený: Pi Dec 11, 2009 9:51 pm

Re: začiatočník

Odoslaťod Zdeno Chara » Pi Dec 11, 2009 10:25 pm

poznas take ze "y"? bo v texte som nenasiel ani jedno.
"Jim tlustej bůček s česnekem. Bůček má tuk a česnek ho spálí, takže nepřiberu"
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Založený: Pi Sep 18, 2009 2:47 pm

Odoslaťod dirt » Pi Dec 11, 2009 10:34 pm

poznám ale ponáhlal som sa ked som to písal
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod Zdeno Chara » Pi Dec 11, 2009 10:37 pm

dirt napísal:poznám ale ponáhlal som sa ked som to písal

aha. tak ak chces pribrat tak len zer jak prasa a cvic zakladne cviky s velkou vahou ( teda ak vies techniku, ak nie najprv sa ju nauc s vlastnou tycou) ako bench, drepy, mrtvy tah a i. a precitaj cele forum, to ti pomoze.
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod Zdeno Chara » Pi Dec 11, 2009 10:38 pm

a vezu daj do r**i a zaobstaraj si nejaku velku cinku a vahy :D
Naposledy upravil Zdeno Chara dňa Pi Dec 11, 2009 11:22 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod dirt » Pi Dec 11, 2009 10:41 pm

A veža na začiatok nestačí a pribrať chcem len svali tuk nie.Ja som chcel skor pomocť z nejakím tréningovým plánom s tým čo mám teraz v posilnovni pre začiatočníka.
Naposledy upravil dirt dňa Pi Dec 11, 2009 10:47 pm, celkovo upravené 1 krát.
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod omw » Pi Dec 11, 2009 10:45 pm

dirt napísal:A veža na začiatok nestačí a pribrať chcem len svali tuk nie. Pec-deck je dobrí na brušné svali na začiatok.
kriste pane :D :D
pec-deck brusne svaly? ...priberat svaly bez tuku?
kde to zijes? aj ja chcem take :D ... tak ako vravi tu nas hokejista zacni citat
Naposledy upravil omw dňa Pi Dec 11, 2009 11:41 pm, celkovo upravené 1 krát.
omw
čestný člen
čestný člen

Založený: So Máj 16, 2009 1:18 pm

Odoslaťod Zdeno Chara » Pi Dec 11, 2009 11:24 pm

dirt, ked si precitas toto forum tak si budes vediet aj vlastny plan spravit alebo sem hod nejaky my ti ho uz okomentujeme a povieme ci to za nieco alebo je o nicom.
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod dirt » So Dec 12, 2009 8:04 am

Toto bi bol môj plán ktorý bi začal dnešným dnom

Sobota:
brucho: skracovačky s nohami hore 5 sérií po 4x15, šikmé skracovačky 2 série 4x 15, opačné skracovačky 4x15
hruď: pec deck 10x20,kluky na široko 150
nohy: 10x50 drepov, prekopávanie 5x20,
ruky: tlakové cviky v sede 15x20,tahové cviky s kladkou 15x20,
aeróbna aktivita: stacionárny bicykel 6x10 km
Nedeľa:
to isté čo v sobotu ale bez cvičenia brucha
Pondelok:
brucho: skracovačky s nohami hore 5 sérií po 4x15, šikmé skracovačky 2 série 4x 15, opačné skracovačky 4x15
Utorok:
brucho: skracovačky s nohami hore 5 sérií 4x15,šikmé skracovačky 2 série 4x 15, opačné skracovačky 4x15
Hruď: kľuky na široko 20x10
ruky: kľuky na úzko 10x10
Nohy: drepy 6x50
aeróbna aktivita: 1h skákanie cez švihadlo
streda: to isté čo utorok ale bez brucha
štvrtok:
brucho: skracovačky s nohami hore 5 sérií 4x15,šikmé skracovačky 2 série 4x 15, opačné skracovačky 4x15
Hruď: kľuky na široko 20x10
ruky: kluky na úzko 10x10
Nohy: drepy 6x50
Aeróbna aktivita: 1h skákanie cez švihadlo
Piatok:
hruď: pec deck 10x20,kluky na široko 150
nohy: 10x50 drepov, prekopávanie 5x20,
ruky: tlakové cviky v sede 15x20,tahové cviky s kladkou 15x20,
aeróbna aktivita: stacionárny bicykel 3x10 km
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod Zdeno Chara » So Dec 12, 2009 10:33 am

chces povedat ze spravis 500 drepov a 160 klikov naraz?????? ak ano tak klobuk dolu pred takym vykonom
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod dirt » So Dec 12, 2009 10:43 am

Nie naraz drepi robím po 50 a kluki po 10.
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod Zdeno Chara » So Dec 12, 2009 11:50 am

dirt napísal:Nie naraz drepi robím po 50 a kluki po 10.

Aha. a napis este s akymi vahami cvicis
Obrázok používateľa
Zdeno Chara
čestný člen
čestný člen

Odoslaťod dirt » So Dec 12, 2009 3:50 pm

Ťahové cviky s kladkou a pec deck cvičím s 15kg a drepy zatiaľ len s vlastnou váhou.Peck deck som skúšal aj s 30 kg ale len 10 opakovaní dám.
dirt
Čitateľ
Čitateľ

Odoslaťod erik209 » So Dec 12, 2009 9:04 pm

nnerozumiem presne , co myslis tym ze 5 serii 4 x 15 napr?
to v podelok nabyciklujes 60km?
hodinu skaces na svihadle?
- potom kludne mozes jest hocico..... aj tak nenaberes lebo mas urcite kaloricky deficit pri takom treningu
obmedz aerobku, sprav s iplan so zakaldnych cvikov - narp. 3 xdo tyzdna fullbody a aerobku si daj len raz do tyzdna hodinu,, v den ked necvcis...
v sporte sa vacsina veci da vysvetlit pomocou fyziky a chemie a na ten zvysok je tu psychologia sportu....
III svetova vojna bude najhorsia....nastastie bude posledna.....
Obrázok používateľa
erik209
čestný člen
čestný člen

Založený: Ne Jan 21, 2007 7:41 pm

Naspäť na Treningy ako PRIBRAŤ

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

200 najnovšie...

nové správy

výdaj a príjem kcal
fitametyst: Ahojte, potrebujem poradiť...potrebujem schudnúť (vek 26, výška 163, váha okolo 60+/-1kilo hore dole, tuk 23,5%)...cvičím a zdravo sa stravujem už 5rokov, popritom som vyskúšala rôzne stravovacie štýly aby som zistila, čo mi pasuje, ako doteraz asi nič...takže som sa rozhodla viac...

Zníženie Estrogénu
namenoexist0: Dobrý deň, chcem sa spýtať či máte skúsenosti alebo aspon sa vyznáte okolo vecí ohladom týchto látok: Arimidex (chem. názov :anastrozol) Aromasin (chem.: exemestane) Femara (chem.: letrozole) Ide o zníženie estrogénu v tele. Viem dá sa to aj inak ale chcem vedieť niečo...

dychanie pocas uderu
Yggintop: I like to look good and your feedback is valuable.

Potrebujem schudnut cca 3 kila
Yggintop: You are the master of all What you most want to be like.

Užívanie aminokyseliny GABA do 18 rokov
michalino: Nazdar borci, mám 15 rokov a kúpil som si proteín s akciou + GABA 1000 od best nutrition zdarma. Avšak dočítal som sa že to nie vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov. Mohlo by mi užívanie uškodiť? A ak...

Creatin vs Predtreningovka
Talino: Zdravím, chcel by som sa opytat na hlavny rozdiel medzi a)http://gymbeam.sk/mutant-creakong-300-g-pvl.html b)http://gymbeam.sk/predtreningovy-stimulant-mutant-madness-275-g-pvl.html Doteraz som pouzival ten prvy a uz som musel brat 4 dávky aby som nieco cítil, ale v podstate sa chcem opýtať na hlavny rozdiel. Ďakujem

Športové hodinky
Marco.294: Čaute páni, chcel by som si kúpiť športové hodinky, prevažne na beh aj s hrudným pásom. Mali by merať aj denné aktivity a schopné sa synchronizovať so smartphonom. Vedeli by ste mi nejaké odporučiť? (značka, typ,...) Môj cenový strop je do 170€. Môj...

Rada- Chudnutie
Kojko: Čaute. Vek:16 Váha:90,5 Výška: 179 Chvel by som schudnút teda dosiahnuť štíhlejšiu postavu. Mohli by ste mi poradiť hlavne ohľadom jedálnička a teda predpokladám že aj tréning. Ďakujem

Podpora spaľovania tukov
radokratky: ja som zatial nic take nepotreboval . no sestra mala tusim to co spominal martin a chvalila si to

Kĺby
martinmol: Dik za odpoveď. Práve preto to nechcem podceniť. Myslel som si, že niečo takéto užívať nemusím, no snažím sa cvičiť aktívnejšie, tak to nejako poriešim.

Podpora spaľovania tukov
martinmol: Ja som zo začiatku užíval lipoxal...fakt mi to pomohlo, keď som k tomu pridal aj cvičenie a zdravú stravu, výsledky sa dostavili. Skúšal som to aj bez podpory no kilá zo začiatku nešli tak dobre dole.

Podpora spaľovania tukov
samanta88: Ahojte, používate prosím nejaké produkty na podporu spaľovania tuku?

Kĺby
radokratky: pozri gelactiv, maju dobre zlozenie , mne zabrali . tiez som si skoro odrovnal klby...netreba to podcenit , uzivam ich uz preventivne

Kĺby
martinmol: Dobrý deň, používate nejaké výživové doplnky na kĺby? V poslednej dobe som ich začal pociťovať, tak nech niečo nezanedbám..

Kombinovanie doplnkov
julgis22: Dobrý deň chcel by som sa opýtať objednal som si : Proteín: 100% Whey protein professional Spaľovač tuku: L-Carnitine Liquid 100 000mg. + L-Carnitine 35 000 mg. + Chrome BCAA: BCCA Liquid 40 000mg. A mal by som dotaz ako to nejako rozumne...

Su jedla typu Kebab/Gyros... zdrave ???
DIDI: Vieš čo, ja osobne milujem zdravú stravu asi už od detstva a stravujem sa tak zdravo ako to len ide. Nie preto, aby som schudla, alebo niečo podobné. Chudá som bola koniec koncov vždy, zdravo jem preto, lebo to mám...

Arnoldov tlak
Bobino86: No takze cely tento Arnoldov tlak je len cvik na hornu deltovu hlavu! ).... Ziadne ze precvicit 2-3 hlavy dobra somarina kazdy...

Nabídka AS - email: amirecek@sigaint.org
Amirecek: Nabízím nová balení AS(Naposim,Probolan,Methandienone,Oxandrolone,Winstrol,Clenbuterol,PCT,DNP,Nandrolon a další-mám AS pouze od officiálních výrobců nejčastěji Vermodje a La Pharma,žádné padělky Genesis a podobné sračky).Po dohodě mohu do 7-10 dnů sehnat AS dle vašeho přání(pokud bude samozřejmě k dispozici-často dostávám dotazy na Dianabol-už se...

Bodybuilding a posilovani - Nick Evans (.pdf)
moomik: Bodybuilding a posilovani - Nick Evans Formát: .pdf Veľkosť: 305 MB http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/41/l41492.jpg http://fastshare.cz/6042490/nick-evans-bodybuilding-a-posilovani.pdf

Arnold Schwarzenegger - Moderni encyklopedie kulturistiky
moomik: Encyklopedie moderní kulturistiky - Arnold Schwarzenegger Formát: .pdf Veľkosť: 70,8 MB http://www.gorila.sk/i/imgs_orig/325/613325.jpg http://fastshare.cz/6038094/arnold-schwarzenegger-encyklopedie-moderni-kulturistiky.pdf